Obrazy nowoczesne – poliptyki

grey Obrazy nowoczesne   poliptykiPoliptyk to nic innego jak obraz składający się z kilku sąsiadujących ze sobą obrazów zwanych kwaterami. Wszystkie obrazy tworzące poliptyk łączy wspólny motyw graficzny. Takich kwater obrazów zawsze jest nieparzysta ilość.

Jeżeli obraz składa się z trzech kwater to takie dzieło sztuki nazywamy tryptykiem. W przeszłości tryptyki były stosowane na ołtarze gdzie środkowy obraz był nieruchomy a pozostałe dwa obrazy stanowiły ruchome skrzydła.

Obrazy składające się z pięciu części to pentaptyki. W tym przypadku obraz centralny ma dwie pary obrazów w formie skrzydeł. Obrazy na skrzydłach mogą być umieszczone w różny sposób w zależności od potrzeb.

W sztuce nowoczesnej powtarzającymi się motywami na tryptykach i pentaptykach zazwyczaj są pejzaże, kwiaty, abstrakcje albo portrety. Sztuka nowoczesna do tworzenia takich form obrazów wykorzystuje różnego rodzaju techniki. Bardzo popularne są nie tylko obrazy na płótnie ale także płaskorzeźby, czy obrazy nadrukowywane na płótno z fotografii.

Tryptyki i pentaptyki są ciekawą formą wyrazu artystycznego w przeszłości szczególnie cenione w sztuce sakralnej (na ołtarze). Współcześnie w każdej galerii sztuki znajdziemy jakiś tryptyk czy pentaptyk. Także w wielu domach zwłaszcza o nowoczesnym wyposażeniu można spotkać obrazy w takiej formie zdobiące ściany w salonie czy sypialni. Szczególnie chętnie wybierane są na obrazy monochromatyczne zdjęcia miast lub też portrety, choć można także spotkać kolorowe pejzaże np. lawendową łąkę czy pole z rzepakiem.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  obrazy nowoczesne tryptyki  obrazy składające się z części  poliptyki  malarstwo nowoczesne róże  tryptyk  tryptyki  tryptyki sakralne  obrazy tryptyki olejne  ołtarze nowoczesne  tryptyki obrazy  obrazy do sypialni- nowoczesne  poliptyki kwiaty  poliptyki obrazy  nowoczesna sztuka obrazy  pentaptyki  pentaptyk obrazy  poliptyk  tryptyk obraz  obrazy składające się z trzech części  obrazy nowoczesne z kilku cześci techniki  poliptyk malarstwo  obraz olejny lawendowy pejzaż  nowoczesny tryptyki  obrazy monochromatyczne  obrazy nowoczesne laki  malarstwo tryptyki  poliptyki w czerwieni  motywy sakralne  Nowoczesne Obrazy Do Salonu  poliptyki do sypialni  nowoczesne obrazy tryptyki RÓŻE  tryptyk akty z 3 części  tryptyk galeria  galeria obrazów na ścianę blogspot  graficzne motywy sakralne  tryptyki na ścianę do sypialni  tryptyki do salonu  laka kwiatów obraz tryptyk  tryptyk poliptyk  nowoczesne malarstwo sakralne  tryptyk i pentaptyk  nowoczesne ołtarze  poliptyk do pokoju  obrazy nowoczesne tryptyk na plotnie  obrazy nowoczesne do sypialni  obrazy nowoczesne centrum  obrazy poliptyki  obrazy róże poliptyk  obrazy abstrakcyjne poliptyki do pokoju  obrazy tryptyk  obraz składający się z kilku części  obrazy z kilku części  obraz skladajacy sie z trzech czesci  pentaptyk  pentaptyk malarstwo  pentaptyk tryptyk  pentaptyki obrazy  poliptyi  nowoczesny tryptyk na ścianie  tryptyki w malarstwie  
Kwiecień 4th, 2012 by Galerianin

Leave a comment


Optimized by SEO Ultimate